Dom Spotkań z Historią

szukaj  rss
Zdarzenia

Kalendarium

„Spotkanie z książką” – Berlingowcy. Żołnierze tragiczni

27.05.2015
Książka opowiada historię berlingowców głosami bezpośrednich uczestników zdarzeń: szeregowych, podoficerów, oficerów polityczno-wychowawczych. W rozmowie udział wezmą: Dominik Czapigo (redaktor książki, Ośrodek KARTA) i autor komentarza Marcin Białas (Centralna Biblioteka Wojskowa).
[ więcej ...]

WYŁĄCZ SYSTEM – „Spotkania ocenzurowane” – Chcemy być sobą!

26.05.2015
Tym razem  w czasie  „Spotkania ocenzurowanego” w ramach festiwalu Wyłącz system o cenzurze opowiedzą muzycy: Krzysztof Grabowski (Dezerter) i Paweł „Kelner” Rozwadowski (Izrael i Deuter) oraz socjolog Mirosław Pęczak. Spotkanie odbędzie się w Barze Studio (PKiN). 
[ więcej ...]

Wernisaż wystawy „Fala za falą”

26.05.2015
Zapraszamy na otwarcie ekspozycji współorganizowanej z Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Na zdjęciach można obejrzeć życie na okrętach polskiej marynarki wojennej w czasach II wojny światowej. Wstęp wolny.
[ więcej ...]

WYŁĄCZ SYSTEM – „Spotkania ocenzurowane” – Poprawność w kadrze

25.05.2015
Kolejny wieczór w cyklu „Spotkania ocenzurowane” w ramach festiwalu Wyłącz system poświęcony będzie cenzurze w fotografii. Zapraszamy do Baru Studio (PKiN).
[ więcej ...]

„Kino, kawa i Warszawa” – „Nowe legendy miejskie” oraz „Wojna domowa”, odc. „Siła wyobraźni”

24.05.2015
Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka seans dedykujemy najmłodszym. „Nowe legendy miejskie” to eksperymentalny projekt edukacyjno-filmowy: według scenariuszy dzieci powstały historie, z których trzy prezentujemy w DSH.
[ więcej ...]

„Kino, kawa i Warszawa” – Papusza – dziewczyna z lasu – warsztaty historyczno-plastyczne

24.05.2015
Zapraszamy dzieci w wieku 6–10 lat na warsztaty-historyczno plastyczne towarzyszące seansom w cyklu „Kino, kawa i Warszawa”. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się czym były cygańskie tabory, jak się mieszkało w lesie i jaką cenę zapłaciła pierwsza cygańska poetka posądzona o zdradę plemiennych tajemnic.
[ więcej ...]

WYŁĄCZ SYSTEM – „Spotkania ocenzurowane” – Film i polityka

23.05.2015
Gościem pierwszego wieczoru w cyklu „Spotkania ocenzurowane” w ramach festiwalu Wyłącz system będzie Andrzej Wajda. Spotkanie poprowadzi Tomasz Raczek. Po rozmowie pokaz filmu Ryszarda Bugajskiego „Przesłuchanie”.
[ więcej ...]

„Moje Miasto Warszawa 2” – Gdzie szukać sztuki w mieście?

23.05.2015 - 23.05.2015
Rodzinne warsztaty dotyczących edukacji architektoniczno-estetycznej i dziedzictwa kulturowego Warszawy. Zapraszamy opiekunów i dzieci w wieku 5–8 lat (w godz. 12.00–14.00) oraz 9–12 lat (w godz. 15.00–17.00).
[ więcej ...]

„Spotkanie z książką” – Dyplomata. Na salonach i w politycznej kuchni

21.05.2015
Wspomnienia ambasadora Jerzego M. Nowaka, który przez pół wieku był dyplomatą, są interesującym świadectwem naszej polityki, historii i kultury w czasach PRL-u, okresie transformacji i III RP. UWAGA! Ze względu na debatę prezydencką zmieliśmy godzinę spotkania na 17.00.
[ więcej ...]

„Opowieści z Kresów” – Majówka nad Świcą. Od Bolechowa i Doliny do Wygody i Przełęczy Wyszkowskiej

20.05.2015 - 20.05.2015
Podczas 96. spotkania z cyklu „Opowieści z Kresów” Tomasz Kuba Kozłowski opowie o urokliwej dolinie rzeki Świcy oraz miasteczkach dawnego województwa stanisławowskiego – Bolechowie i Dolinie.
[ więcej ...]
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Designed by: Kotbury
O nas | Kontakt | Zapowiedzi | Zdarzenia | AHM | Wystawy | Edukacja | Filmoteka | WIK | Księgarnia