Dom Spotkań z Historią

szukaj  rss
Zapowiedzi

Kalendarium

„Nakręcona historia” – Filmoteka DSH przedstawia

19.04.2014
W weekendowym cyklu prezentujemy filmy i kroniki związane z tematyką wydarzeń w Domu Spotkań z Historią. W programie „Zwyczajna Holandia 1934", „Muzeum Utracone", film towarzyszący książce „Warszawiacy nie z tej ziemi" oraz „Paderewski człowiek czynu, sukcesu i sławy".
[ więcej ...]

„Miniatury stolicy” – gmach warszawskiej Giełdy

23.04.2014 18:00
Spotkanie prezentujące przedwojenny gmach Giełdy – jeden z 50 obiektów, które mają stanąć na terenie projektowanego Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego. Marta Szczeblewska-Korkus i Krzysztof Jaszczyński zaprezentują miniaturę gmachu, przedstawią jego historię i ciekawostki o ludziach związanych tą budowlą.
[ więcej ...]

Wernisaż wystawy „(Nie)ciągłość. Portugalia w XX wieku od upadku monarchii do Rewolucji Goździków”

25.04.2014 18:30
Otwarcie ekspozycji zdjęć dokumentujące historię Portugalii w XX wieku – od obalenia monarchii i ustanowienia republiki w 1910 roku, poprzez powstanie systemu autorytarnego – tzw. Nowego Państwa, aż po Rewolucję Goździków w 1974 roku.
[ więcej ...]

Droga do Rewolucji Goździków: między prawdą historyczną a fikcją literacką

26.04.2014 16:00
Fernanda Rollo, specjalistka w zakresie współczesnej historii Portugalii (Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych Universidade Nova w Lizbonie) i Miguel Real, portugalski pisarz i eseista, zapraszają do rozmowy o Rewolucji Goździków
[ więcej ...]

Kino, kawa i Warszawa – Jasna 10. Kamienica warszawska; Wspólny pokój

27.04.2014 16:00
Pomysł na rodzinne popołudnie – filmy o Warszawie lub z Warszawą w tle dla dużych, warszaty plastyczno-historyczne dla małych. Tym razem dwa filmy z kamienicą w roli głównej.
[ więcej ...]

Warsztaty dla dzieci towarzyszące cyklowi „Kino, kawa i Warszawa" – Warszawskie kamienice i ich mieszkańcy

27.04.2014 16:00
Zajęcia dla dzieci, które zawsze towarzyszą seansom w cyklu adresowanym do całych rodzin. Rodziców i opiekunów zapraszamy na projekcje poświęcone Warszawie, a dzieci w tym samym czasie na warsztaty historyczno-plastyczne.
[ więcej ...]

„Z Archiwum Historii Mówionej” – spotkanie z lotnikiem Ryszardem Witkowskim

29.04.2014 18:00
Spotkanie z Ryszardem Witkowskim, pilotem doświadczalnym, instruktorem lotniczym, żołnierzem AK, odznaczonym medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Rozmowę o lotnictwie i powojennej Polsce poprowadzą: Jakub Rokicki i Dominik Czapigo, koordynator programu Historia Mówiona.
[ więcej ...]
Designed by: Kotbury
O nas | Kontakt | Zapowiedzi | Zdarzenia | Medioteka | Wystawy | Edukacja | Filmoteka | WIK | Księgarnia