Dom Spotkań z Historią

szukaj  rss
Księgarnia

Kalendarium

Kalendarz 2016

Zapraszamy do naszej księgarni po ekskluzywny kalendarz, w którym można obejrzeć najciekawsze zdjęcia Warszawy XX-wieku pochodzące z wystaw prezentowanych w DSH. W typografii projektu wykorzystano znane czcionki polskiego autorstwa stworzone w XX wieku. 

[ więcej ...]

„Michał Żymierski 1890-1989"

Książka naszego kolegi z Archiwum Historii Mówionej DSH i OK Jarosława Pałki oraz Jerzego Poksińskiego została uhonorowana Nagrodą Historyczną KLIO w kategorii monografii naukowych. 

[ więcej ...]

Niezwykłe zdjęcia XIX-wiecznej Warszawy w nowym albumie „Konrad Brandel (1838-1920)”

Ukazała się nowa książka Danuty Jackiewicz, trzecia pozycja w serii prezentującej Warszawę XIX wieku na zdjęciach mistrzów obiektywu. Konrad Brandel to wyjątkowa, wszechstronnie utalentowana postać; był nie tylko jednym z najwybitniejszych fotografów dokumentalistów, ale również wizjonerem i wynalazcą oraz ojcem naszego fotoreportażu. 

[ więcej ...]

Wielka Wojna na Wschodzie (1914-1918). Od Bałtyku po Karpaty

Zapraszamy do naszej księgarni po nowy album autorstwa Tomasz Kuby Kozłowskiego i Danuty Błahut-Biegańskiej. Książka przywołuje obraz drugiego, największego teatru działań wojennych w Europie w czasie I wojny światowej – frontu wschodniego.

[ więcej ...]

Nowy numer „Kroniki Warszawy”

Zapraszamy do lektury 151. numeru varsavianistycznego przeglądu społeczno-kulturalnego, współwydawanego przez DSH razem z Archiwum Państwowym m.st. Warszawy. Pismo obchodzi w tym roku podwójny jubileusz. Od numeru 150. współwydawcą jest Dom Spotkań z Historią. 

[ więcej ...]

„Przed wojną i pałacem”

Zapraszamy do naszej księgarni po kolejną wydana przez DSH książkę Magdaleny Stopy, autorki słynnych "Ostańców". Tym razem opowiada ona historię kwartału Warszawy, na którym obecnie znajdują się plac Defilad oraz Pałac Kultury i Nauki.

[ więcej ...]

Powroty. Warszawa 1945–46

Czwarty tytuł w serii „Z Archiwum Historii Mówionej”, prezentującej wspomnienia mieszkańców stolicy. Relacje osób, które w 1945 roku wróciły do lewobrzeżnej Warszawy to nie tylko opowieść o zrujnowanym mieście, to również zapis odradzającego się życia.

[ więcej ...]

Album „Zwyczajny 1934. Polska na zdjęciach Willema van de Polla”

Album w opracowaniu prof. Ryszarda Żelichowskiego i prof. Wojciecha Materskiego towarzyszy ekspozycji nieznanych zdjęć wykonanych w 1934 roku w Polsce przez Willema van de Polla. W dwujęzycznym, polsko-angielskim albumie znalazło się prawie 200 fotografii.

[ więcej ...]

John Vachon. Trzy razy Polska

Zapraszamy do naszej księgarni po znakomity album. John Vachon trzykrotnie odwiedził Polskę: w 1947, 1956 i 1963 roku. Fotografie, składają się w opowieść o ludziach, których determinacja w dążeniu do normalnego życia, nadzieja i odporność urzekły amerykańskiego fotoreportera.Album poprzedziła wystawa w DSH.

[ więcej ...]

1989. Wszystko od nowa. Fotodziennik, czyli piosenka o końcu świata

Z okazji 25. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 Dom Spotkań z Historią i Wydawnictwa Monoplan wydały liczący 220 zdjęć autorski wybór kart z  legendarnego „Fotodziennika”  z 1989 roku. Fotografie Anny Beaty Bohdziewicz wraz z komentarzami składają się na osobisty obraz czasu przełomu; obrazy  „wielkiej” historii przeplatają się z kadrami z życia prywatnego

[ więcej ...]
1 2 3 4 5 6 7
Designed by: Kotbury
O nas | Kontakt | Zapowiedzi | Zdarzenia | AHM | Wystawy | Edukacja | Filmoteka | WIK | Księgarnia