Dom Spotkań z Historią

szukaj  rss
Księgarnia

Kalendarium

„Przed wojną i pałacem”

Już wkrótce (30 lipca 2015) pojawi się kolejna wydana przez DSH książka Magdaleny Stopy, autorki słynnych "Ostańców". Tym razem opowiada ona historię kwartału Warszawy, na którym obecnie znajdują się plac Defilad oraz Pałac Kultury i Nauki.

[ więcej ...]

Powroty. Warszawa 1945–46

Czwarty tytuł w serii „Z Archiwum Historii Mówionej”, prezentującej wspomnienia mieszkańców stolicy. Relacje osób, które w 1945 roku wróciły do lewobrzeżnej Warszawy to nie tylko opowieść o zrujnowanym mieście, to również zapis odradzającego się życia.

[ więcej ...]

Album „Zwyczajny 1934. Polska na zdjęciach Willema van de Polla”

Album w opracowaniu prof. Ryszarda Żelichowskiego i prof. Wojciecha Materskiego towarzyszy ekspozycji nieznanych zdjęć wykonanych w 1934 roku w Polsce przez Willema van de Polla. W dwujęzycznym, polsko-angielskim albumie znalazło się prawie 200 fotografii.

[ więcej ...]

John Vachon. Trzy razy Polska

Zapraszamy do naszej księgarni po znakomity album. John Vachon trzykrotnie odwiedził Polskę: w 1947, 1956 i 1963 roku. Fotografie, składają się w opowieść o ludziach, których determinacja w dążeniu do normalnego życia, nadzieja i odporność urzekły amerykańskiego fotoreportera.Album poprzedziła wystawa w DSH.

[ więcej ...]

1989. Wszystko od nowa. Fotodziennik, czyli piosenka o końcu świata

Z okazji 25. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 Dom Spotkań z Historią i Wydawnictwa Monoplan wydały liczący 220 zdjęć autorski wybór kart z  legendarnego „Fotodziennika”  z 1989 roku. Fotografie Anny Beaty Bohdziewicz wraz z komentarzami składają się na osobisty obraz czasu przełomu; obrazy  „wielkiej” historii przeplatają się z kadrami z życia prywatnego

[ więcej ...]

Maksymilian Fajans (1825–1890) w serii „Fotografowie Warszawy”

W książce autorstwa Danuty Jackiewicz można obejrzeć niezwykłe zdjęcia z lat 60. i 70. XIX wieku: widoki Warszawy, reportaże z życia miasta (m.in. otwarcie mostu Kierbedzia, budowa dworca Kolei Warszawsko-Terespolskiej, wnętrze słynnej cukierni Lourse’a w Hotelu Europejskim), portrety wybitnych mieszkańców.

[ więcej ...]

(Nie)ciągłość. Portugalia w XX wieku od upadku monarchii do Rewolucji Goździków

Album zawiera ponad 120 nieznanych w Polsce zdjęć dokumentujących historię Portugalii w XX wieku – od obalenia monarchii i ustanowienia republiki w 1910 roku, poprzez powstanie systemu autorytarnego (tzw. Nowego Państwa) pod przywództwem António Salazara, wojny kolonialne, aż po Rewolucję Goździków, która przywróciła w Portugalii system demokratyczny.

[ więcej ...]

„Warszawiacy nie z tej ziemi” – audiobook

Zapraszamy do odsłuchania fragmentów relacji, których wybór ukazał się również w formie audiobooka. Teksty czytają Danuta Stenka i Adam Ferency. Relacje zostały nagrane przez zespół Archiwum Historii Mówionej. Audiobook już dostępny w naszej księgarni!

[ więcej ...]

„Warszawiacy nie z tej ziemi. Cudzoziemscy mieszkańcy stolicy 1945-1989” – książka z filmem i audiobook

Książka jest wyborem relacji cudzoziemców, którzy związali swoje życie z Warszawą. Opracowanie –  prof. Jerzy Kochanowski (UW), współpraca – Katarzyna Madoń-Mitzner (DSH). Do każdego egzemplarza książki dołączony jest godzinny film z wybranymi relacjami wideo. Tytuł dostępny również jako audiobook, teksty czytają Danuta Stenka i Adam Ferency.

[ więcej ...]

„Będę to fotografował w kolorach”

Książka towarzyszy  wystawie zdjęć Stanisława Wilhelma Lillpopa, która była prezentowana w DSH w 2013 roku. W albumie można obejrzeć niezwykłe zdjęcia sprzed 100 lat, prawdopobnie pierwsze polskie kolorowe fotografie w technice autochromu oraz zdjęcia trójwymiarowe.Publikacja otrzymała wyróżnienie w konkursie na Najlepszą Książkę Roku Pióro Fredry.

[ więcej ...]
1 2 3 4 5 6 7
Designed by: Kotbury
O nas | Kontakt | Zapowiedzi | Zdarzenia | AHM | Wystawy | Edukacja | Filmoteka | WIK | Księgarnia