Dom Spotkań z Historią

szukaj  rss

Album „Na nowo. Warszawiacy 1945-55”

Zapraszamy do naszej księgarni po album towarzyszący wystawie, na której prezentujemy pochodzące z archiwum PAP zdjęcia stolicy z pierwszej powojennej dekady. 

[ więcej ...]

Historyjki z ulicy Karowej. Warszawa po wojnie

Nasza kolejna nowość wydawnicza to książka z ilustracjami Bohdana Butenki. Bohaterami książeczki dla dzieci są dwa sympatyczne zwierzątka: Historyjek – który lubi odkrywać ciekawe historie oraz Historyjka – miłośniczka historii pracująca w Domu Spotkań z Historią. Książeczka prócz rysunków zawiera również zdjęcia prezentowane na wystawie „Na nowo. Warszawiacy 1945-55”. 

[ więcej ...]

Niezwykłe zdjęcia XIX-wiecznej Warszawy w albumie „Konrad Brandel (1838-1920)”

Książka Danuty Jackiewicz jest trzecią pozycja w serii prezentującej Warszawę XIX wieku na zdjęciach mistrzów obiektywu. Konrad Brandel to wyjątkowa, wszechstronnie utalentowana postać; był nie tylko jednym z najwybitniejszych fotografów dokumentalistów, ale również wizjonerem i wynalazcą oraz ojcem naszego fotoreportażu. 

[ więcej ...]

Wielka Wojna na Wschodzie (1914-1918). Od Bałtyku po Karpaty

Zapraszamy do naszej księgarni po nowy album autorstwa Tomasz Kuby Kozłowskiego i Danuty Błahut-Biegańskiej. Książka przywołuje obraz drugiego, największego teatru działań wojennych w Europie w czasie I wojny światowej – frontu wschodniego.

[ więcej ...]

Kalendarz 2016

Zapraszamy do naszej księgarni po ekskluzywny kalendarz, w którym można obejrzeć najciekawsze zdjęcia Warszawy XX-wieku pochodzące z wystaw prezentowanych w DSH. W typografii projektu wykorzystano znane czcionki polskiego autorstwa stworzone w XX wieku. 

[ więcej ...]

„Przed wojną i pałacem”

Zapraszamy do naszej księgarni po kolejną wydana przez DSH książkę Magdaleny Stopy, autorki słynnych "Ostańców". Tym razem opowiada ona historię kwartału Warszawy, na którym obecnie znajdują się plac Defilad oraz Pałac Kultury i Nauki.

[ więcej ...]

Powroty. Warszawa 1945–46

Czwarty tytuł w serii „Z Archiwum Historii Mówionej”, prezentującej wspomnienia mieszkańców stolicy. Relacje osób, które w 1945 roku wróciły do lewobrzeżnej Warszawy to nie tylko opowieść o zrujnowanym mieście, to również zapis odradzającego się życia.

[ więcej ...]

„Michał Żymierski 1890-1989"

Książka naszego kolegi z Archiwum Historii Mówionej DSH i OK Jarosława Pałki oraz Jerzego Poksińskiego została uhonorowana Nagrodą Historyczną KLIO w kategorii monografii naukowych. 

[ więcej ...]

Album „Zwyczajny 1934. Polska na zdjęciach Willema van de Polla”

Album w opracowaniu prof. Ryszarda Żelichowskiego i prof. Wojciecha Materskiego towarzyszy ekspozycji nieznanych zdjęć wykonanych w 1934 roku w Polsce przez Willema van de Polla. W dwujęzycznym, polsko-angielskim albumie znalazło się prawie 200 fotografii.

[ więcej ...]

John Vachon. Trzy razy Polska

Zapraszamy do naszej księgarni po znakomity album. John Vachon trzykrotnie odwiedził Polskę: w 1947, 1956 i 1963 roku. Fotografie, składają się w opowieść o ludziach, których determinacja w dążeniu do normalnego życia, nadzieja i odporność urzekły amerykańskiego fotoreportera.Album poprzedziła wystawa w DSH.

[ więcej ...]
1 2 3 4 5 6 7
Designed by: Kotbury
O nas | Kontakt | Zapowiedzi | Zdarzenia | AHM | Wystawy | Edukacja | Filmoteka | WIK | Księgarnia