Dom Spotkań z Historią

szukaj  rss
Księgarnia

Kalendarium

„Przed wojną i pałacem”

Zapraszamy do naszej księgarni po kolejną wydana przez DSH książkę Magdaleny Stopy, autorki słynnych "Ostańców". Tym razem opowiada ona historię kwartału Warszawy, na którym obecnie znajdują się plac Defilad oraz Pałac Kultury i Nauki.

[ więcej ...]

Nowy numer „Kroniki Warszawy”

Zapraszamy do lektury 151. numeru varsavianistycznego przeglądu społeczno-kulturalnego, współwydawanego przez DSH razem z Archiwum Państwowym m.st. Warszawy. Pismo obchodzi w tym roku podwójny jubileusz. Od numeru 150. współwydawcą jest Dom Spotkań z Historią. 

[ więcej ...]

Powroty. Warszawa 1945–46

Czwarty tytuł w serii „Z Archiwum Historii Mówionej”, prezentującej wspomnienia mieszkańców stolicy. Relacje osób, które w 1945 roku wróciły do lewobrzeżnej Warszawy to nie tylko opowieść o zrujnowanym mieście, to również zapis odradzającego się życia.

[ więcej ...]

Album „Zwyczajny 1934. Polska na zdjęciach Willema van de Polla”

Album w opracowaniu prof. Ryszarda Żelichowskiego i prof. Wojciecha Materskiego towarzyszy ekspozycji nieznanych zdjęć wykonanych w 1934 roku w Polsce przez Willema van de Polla. W dwujęzycznym, polsko-angielskim albumie znalazło się prawie 200 fotografii.

[ więcej ...]

John Vachon. Trzy razy Polska

Zapraszamy do naszej księgarni po znakomity album. John Vachon trzykrotnie odwiedził Polskę: w 1947, 1956 i 1963 roku. Fotografie, składają się w opowieść o ludziach, których determinacja w dążeniu do normalnego życia, nadzieja i odporność urzekły amerykańskiego fotoreportera.Album poprzedziła wystawa w DSH.

[ więcej ...]

1989. Wszystko od nowa. Fotodziennik, czyli piosenka o końcu świata

Z okazji 25. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 Dom Spotkań z Historią i Wydawnictwa Monoplan wydały liczący 220 zdjęć autorski wybór kart z  legendarnego „Fotodziennika”  z 1989 roku. Fotografie Anny Beaty Bohdziewicz wraz z komentarzami składają się na osobisty obraz czasu przełomu; obrazy  „wielkiej” historii przeplatają się z kadrami z życia prywatnego

[ więcej ...]

Maksymilian Fajans (1825–1890) w serii „Fotografowie Warszawy”

W książce autorstwa Danuty Jackiewicz można obejrzeć niezwykłe zdjęcia z lat 60. i 70. XIX wieku: widoki Warszawy, reportaże z życia miasta (m.in. otwarcie mostu Kierbedzia, budowa dworca Kolei Warszawsko-Terespolskiej, wnętrze słynnej cukierni Lourse’a w Hotelu Europejskim), portrety wybitnych mieszkańców.

[ więcej ...]

(Nie)ciągłość. Portugalia w XX wieku od upadku monarchii do Rewolucji Goździków

Album zawiera ponad 120 nieznanych w Polsce zdjęć dokumentujących historię Portugalii w XX wieku – od obalenia monarchii i ustanowienia republiki w 1910 roku, poprzez powstanie systemu autorytarnego (tzw. Nowego Państwa) pod przywództwem António Salazara, wojny kolonialne, aż po Rewolucję Goździków, która przywróciła w Portugalii system demokratyczny.

[ więcej ...]

„Warszawiacy nie z tej ziemi” – audiobook

Zapraszamy do odsłuchania fragmentów relacji, których wybór ukazał się również w formie audiobooka. Teksty czytają Danuta Stenka i Adam Ferency. Relacje zostały nagrane przez zespół Archiwum Historii Mówionej. Audiobook już dostępny w naszej księgarni!

[ więcej ...]

„Warszawiacy nie z tej ziemi. Cudzoziemscy mieszkańcy stolicy 1945-1989” – książka z filmem i audiobook

Książka jest wyborem relacji cudzoziemców, którzy związali swoje życie z Warszawą. Opracowanie –  prof. Jerzy Kochanowski (UW), współpraca – Katarzyna Madoń-Mitzner (DSH). Do każdego egzemplarza książki dołączony jest godzinny film z wybranymi relacjami wideo. Tytuł dostępny również jako audiobook, teksty czytają Danuta Stenka i Adam Ferency.

[ więcej ...]
1 2 3 4 5 6 7
Designed by: Kotbury
O nas | Kontakt | Zapowiedzi | Zdarzenia | AHM | Wystawy | Edukacja | Filmoteka | WIK | Księgarnia