Dom Spotkań z Historią

szukaj  rss

Ostry dyżur historyczny

Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii we współpracy z Domem Spotkań z Historią uruchamiają Ostry Dyżur Historyczny. Akcja kierowana jest do uczniów gimnazjów i liceów z Warszawy, którzy w danej chwili mają kłopot z historią: muszą nauczyć się do klasówki, do odpowiedzi, poprawić ocenę z kartkówki.

[ więcej ...]

Portrety Sprawiedliwych

6 marca został ustanowiony przez Parlament Europejski Dniem Pamięci o Sprawiedliwych. Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach prezentujących sylwetki osób, które stawiły moralny opór systemom totalitarnym w XX wieku.

[ więcej ...]

„Segment – PRL dla początkujących” – planszowa gra plenerowa już w Warszawie

Nowa planszowa gra plenerowa ma przybliżyć młodym mieszkańcom Warszawy rzeczywistość PRL-u oraz poszerzać wiedzę o najnowszej historii Polski, w tym historii Solidarności.  Zapraszamy do gry!

[ więcej ...]

Zajęcia związane z wystawami DSH

Zapraszamy na warsztaty związane z aktualnie prezentowanymi w DSH wystawami: „Zwyczajny 1934. Polska na zdjęciach Willema van de Polla" oraz "(Nie)ciągłość. Portugalia w XX wieku od upadku monarchii do Rewolucji Goździków".

[ więcej ...]

70. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

W związku z rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim zapraszamy na specjalne zajęcia poświęcone historii getta warszawskiego.

[ więcej ...]

Oblicza totalitaryzmu

Zajęcia prowadzone w oparciu o materiały z prezentowanej w DSH wystawy Oblicza totalitaryzmu, autorstwa Ośrodka KARTA. Atutem warsztatów jest wykorzystanie bogatego zestawu materiałów źródłowych: relacji świadków, fotografii, afiszy propagandowych, fragmentów kronik i filmów archiwalnych.

[ więcej ...]

Wielokulturowa Warszawa w XX wieku

Warsztaty poświęcone wybranym zagadnieniom dwudziestowiecznej historii Warszawy. W trakcie zajęć wykorzystujemy unikatowe materiały ikonograficzne, dźwiękowe oraz filmowe. O historii miasta opowiadają zarejestrowani przez nasze Archiwum Historii Mówionej mieszkańcy Warszawy pamiętający stolicę z czasów przedwojennych i okresu okupacji.

[ więcej ...]

Pamiętanie Peerelu

Zapraszamy na cykl warsztatów stanowiący część projektu historii mówionej autorstwa Anki Grupińskiej zatytułowany  "Pamiętanie Peerelu". Opowieści o wspólnych i indywidualnych sposobach na system: 1956-1989 .

[ więcej ...]

Filmowy PRL

Zapraszamy na warsztaty filmowe, podczas których pokazujemy najwybitniejsze filmy pokazujące przemiany społeczne i obyczajowe w powojennej Polsce.  

[ więcej ...]

Ścieżki mniejszości

„Ścieżki mniejszości” to projekt edukacyjny Domu Spotkań z Historią przygotowany przez młodzież z warszawskich szkół ponadgimnazjalnych. Rezultatem ich pracy są tematyczne trasy, po których oprowadzają przewodnicy i edukatorzy DSH.

[ więcej ...]
Designed by: Kotbury
O nas | Kontakt | Zapowiedzi | Zdarzenia | Medioteka | Wystawy | Edukacja | Filmoteka | WIK | Księgarnia