Dom Spotkań z Historią

szukaj  rss

XI Konkurs „Historia i Życie”, 2015/2016

Szanowni Państwo! Przypominamy o Konkursie „Historia i Życie”! Zapraszamy uczniów klas licealnych i gimnazjalnych! Jak informowaliśmy wcześniej, pisemna praca konkursowa ma dotyczyć przeszłości w aspekcie przedsiębiorczości i pracy. Tytuł tegorocznego konkursu brzmi: Pasja przedsiębiorczości w historii rodzinnej, lokalnej,
[ więcej ...]

Zaproszenie na XI edycję konkursu historycznego „Historia i Życie”

  Rozpoczyna się XI Konkurs historyczny „Historia i Życie” Temat:Pasja przedsiębiorczości w historii rodzinnej, lokalnej, regionalnej. Zapraszamy uczniów liceów i gimnazjów do przysyłania prac pisemnych na konkurs historyczny pt. „Pasja przedsiębiorczości w historii rodzinnej, lokalnej, regionalnej”. Konkurs 
[ więcej ...]

Polacy z wyboru. Rodziny pochodzenia niemieckiego w Warszawie w XIX i XX wieku

W ramach nowego projektu edukacyjnego „Polacy z wyboru. Rodziny pochodzenia niemieckiego w Warszawie w XIX i XX wieku” zapraszamy na cykl warsztatów.

[ więcej ...]

Portrety Sprawiedliwych

6 marca został ustanowiony przez Parlament Europejski Dniem Pamięci o Sprawiedliwych. Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach prezentujących sylwetki osób, które stawiły moralny opór systemom totalitarnym w XX wieku.

[ więcej ...]

Oblicza totalitaryzmu

Zajęcia prowadzone w oparciu o materiały z prezentowanej w DSH wystawy Oblicza totalitaryzmu, autorstwa Ośrodka KARTA. Atutem warsztatów jest wykorzystanie bogatego zestawu materiałów źródłowych: relacji świadków, fotografii, afiszy propagandowych, fragmentów kronik i filmów archiwalnych.

[ więcej ...]

Pamiętanie Peerelu

Zapraszamy na cykl warsztatów stanowiący część projektu historii mówionej autorstwa Anki Grupińskiej zatytułowany  "Pamiętanie Peerelu". Opowieści o wspólnych i indywidualnych sposobach na system: 1956-1989 .

[ więcej ...]

Wielokulturowa Warszawa w XX wieku

Warsztaty poświęcone wybranym zagadnieniom dwudziestowiecznej historii Warszawy. W trakcie zajęć wykorzystujemy unikatowe materiały ikonograficzne, dźwiękowe oraz filmowe. O historii miasta opowiadają zarejestrowani przez nasze Archiwum Historii Mówionej mieszkańcy Warszawy pamiętający stolicę z czasów przedwojennych i okresu okupacji.

[ więcej ...]

Filmowy PRL

Zapraszamy na warsztaty filmowe, podczas których pokazujemy najwybitniejsze filmy pokazujące przemiany społeczne i obyczajowe w powojennej Polsce.  

[ więcej ...]

„Segment – PRL dla początkujących” – planszowa gra plenerowa już w Warszawie

Nowa planszowa gra plenerowa ma przybliżyć młodym mieszkańcom Warszawy rzeczywistość PRL-u oraz poszerzać wiedzę o najnowszej historii Polski, w tym historii Solidarności.  Zapraszamy do gry!

[ więcej ...]

Ścieżki mniejszości

„Ścieżki mniejszości” to projekt edukacyjny Domu Spotkań z Historią przygotowany przez młodzież z warszawskich szkół ponadgimnazjalnych. Rezultatem ich pracy są tematyczne trasy, po których oprowadzają przewodnicy i edukatorzy DSH.

[ więcej ...]
Designed by: Kotbury
O nas | Kontakt | Zapowiedzi | Zdarzenia | AHM | Wystawy | Edukacja | Filmoteka | WIK | Księgarnia