Dom Spotkań z Historią

szukaj  rss

Polacy z wyboru. Rodziny pochodzenia niemieckiego w Warszawie w XIX i XX wieku

W ramach nowego projektu edukacyjnego „Polacy z wyboru. Rodziny pochodzenia niemieckiego w Warszawie w XIX i XX wieku” zapraszamy na cykl warsztatów.

[ więcej ...]

Zajęcia związane z wystawami DSH

Zapraszamy na warsztaty związane z aktualnie prezentowanymi w DSH wystawami: „Wojenna Warszawa 1915-1918 pędzlem Hansa Kohlscheina” oraz „Wielka Wojna na Wschodzie. Od Bałtyku po Karpaty 1914-1918”.

[ więcej ...]

Kino Wolność – rewolucje '89: między dokumentem a metaforą

Cykl spotkań, które prezentują mniej znane perspektywy rewolucji 1989 roku oraz jej dziedzictwo. Pokażemy filmy z Bułgarii, Słowacji, Słowenii, Serbii i Polski, pięciu krajów, dla których cezura 1989 roku stała się przełomowym momentem historii.  

[ więcej ...]

Oblicza totalitaryzmu

Zajęcia prowadzone w oparciu o materiały z prezentowanej w DSH wystawy Oblicza totalitaryzmu, autorstwa Ośrodka KARTA. Atutem warsztatów jest wykorzystanie bogatego zestawu materiałów źródłowych: relacji świadków, fotografii, afiszy propagandowych, fragmentów kronik i filmów archiwalnych.

[ więcej ...]

Wielokulturowa Warszawa w XX wieku

Warsztaty poświęcone wybranym zagadnieniom dwudziestowiecznej historii Warszawy. W trakcie zajęć wykorzystujemy unikatowe materiały ikonograficzne, dźwiękowe oraz filmowe. O historii miasta opowiadają zarejestrowani przez nasze Archiwum Historii Mówionej mieszkańcy Warszawy pamiętający stolicę z czasów przedwojennych i okresu okupacji.

[ więcej ...]

Pamiętanie Peerelu

Zapraszamy na cykl warsztatów stanowiący część projektu historii mówionej autorstwa Anki Grupińskiej zatytułowany  "Pamiętanie Peerelu". Opowieści o wspólnych i indywidualnych sposobach na system: 1956-1989 .

[ więcej ...]

Filmowy PRL

Zapraszamy na warsztaty filmowe, podczas których pokazujemy najwybitniejsze filmy pokazujące przemiany społeczne i obyczajowe w powojennej Polsce.  

[ więcej ...]

Portrety Sprawiedliwych

6 marca został ustanowiony przez Parlament Europejski Dniem Pamięci o Sprawiedliwych. Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach prezentujących sylwetki osób, które stawiły moralny opór systemom totalitarnym w XX wieku.

[ więcej ...]

Ostry dyżur historyczny

Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii we współpracy z Domem Spotkań z Historią uruchamiają Ostry Dyżur Historyczny. Akcja kierowana jest do uczniów gimnazjów i liceów z Warszawy, którzy w danej chwili mają kłopot z historią: muszą nauczyć się do klasówki, do odpowiedzi, poprawić ocenę z kartkówki.

[ więcej ...]

X konkurs historyczny z cyklu „Historia i Życie”

Fundacja „Wiedza i Praktyka” zaprasza młodzież gimnazjów i szkół średnich w roku szkolnym 2014/2015 do przysyłania prac pisemnych na konkurs historyczny z cyklu „Historia i Życie” pt.: „Czas pokoju i radości w historii mojej rodziny i jej otoczenia”.

[ więcej ...]
1 2
Designed by: Kotbury
O nas | Kontakt | Zapowiedzi | Zdarzenia | AHM | Wystawy | Edukacja | Filmoteka | WIK | Księgarnia